

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 120 Ω |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 990.6 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 2.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 12 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.003 % |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 120 Ω |
| Schedule B | 8541600080 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.59674
Ext.Price$0.59674
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.59674 | $0.59674 |
| 10 | $0.48672 | $4.86720 |
| 25 | $0.44838 | $11.20950 |
| 50 | $0.41306 | $20.65300 |
| 100 | $0.38053 | $38.05300 |
